Doradztwo prawne


DORADZTWO PRAWNE


Jestem prawnikiem, który doradza i pomaga sprzedawcom, kupującym, właścicielom portali i sklepów internetowych, twórcom aplikacji i serwisów. Specjalizuję się w obsłudze prawnej procesów sprzedażowych - od przygotowania umowy, regulaminu, przez zapewnienie zgodności sprzedaży z prawem, po dostawę towaru/wykonanie usługi i reklamacje, zwroty. Dbam o to, żeby działania podejmowane przez moich Klientów były zgodne z prawem, bezpieczne i efektywne, a jeśli zwracają się do mnie z problemem, szukam najlepszego sposobu na jego rozwiązanie i stosuję go od początku do końca. Jestem otwarty, komunikatywny, punktualny. Zajmuję się tylko tym, na czym naprawdę się znam, dzięki czemu wierzę w to, co robię.

 


Usługi doradztwa prawnego świadczę w zakresie:


Konsultacje prawne:

- konsultacje obejmują analizę stanu faktycznego i prawnego konkretnego przypadku oraz sporządzenie zaleceń i opracowanie możliwych rozwiązań prawnych popartych stosownymi przepisami prawa, orzecznictwem sądów powszechnych i doktryną prawną. W sprawach niewymagających nakładu pracy, konsultacji udzielam bezpłatnie. Koszt konsultacji odpłatnej zależy od stopnia skomplikowania sprawy oraz formy kontaktu.

 


Reklamacje:

- rozwiązywanie sporów reklamacyjnych w relacjach przedsiębiorczych (B2B) oraz konsumenckich (B2C),

- sporządzanie regulaminów reklamacji, wzorów pism, treści gwarancji, treści rękojmi,

- doradztwo prawne oraz biznesowe.

 


E-commerce oraz portale i aplikacje internetowe:

- sporządzanie regulaminów, polityki prywatności,

- sporządzanie Terms of Use, Privacy Policy w języku angielskim na rynki międzynarodowe,

- audyt i doradztwo w zakresie zgodności funkcjonowania sklepu/portalu/aplikacji z prawem.Umowy gospodarcze:

- sporządzanie umów gospodarczych - sprzedaży, najmu, dzierżawy, zlecenie, o dzieło, poufności (NDA),

- opiniowanie umów oraz doradztwo prawne i biznesowe.Jeżeli potrzebujesz odpowiedzialnej pomocy prawnej, skontaktuj się ze mną i przedstaw swój problem, a ja postaram się Tobie pomóc. 


   Paweł Terpiłowski
tel.: 668 199 698
e-mail: terpilowski.pawel@gmail.com
Facebook: @Sprawnie

   Biuro:
Łódź (90-150), ul. Piotrkowska 60, II piętro
(spotkania w biurze po umówieniu terminu)
 


O mnie:

Nazywam się Paweł Terpiłowski. Jestem prawnikiem z wyboru i zamiłowania. Impulsem do zainteresowania się prawem był dla mnie "Krótki film o zabijaniu" Krzysztofa Kieślowskiego. Dzięki niemu zrozumiałem, że prawo wywiera na nasze życie wielki wpływ, a wszystkie nasze działania mają swoje konsekwencje moralne i prawne, bardzo często wręcz nieodwracalne. Na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy, przez co nie zgłębiamy przepisów prawa. Ale przepisy, chociaż możemy ich nie znać, regulują dzisiaj właściwie każdą dziedzinę naszego życia i nie sposób ich lekceważyć, chociaż nierzadko są niezrozumiałe. Dlatego właśnie prowadzę bloga na łamach, którego dzielę się własnym doświadczeniem i wiedzą w dziedzinach prawa, w których się specjalizuję, aby pomagać przedsiębiorcom oraz zwykłym osobom w zrozumieniu i skutecznym stosowaniu przepisów. Od czasu do czasu dzielę się również moimi przemyśleniami lub doświadczeniami w tematach około prawniczych. Bloga odwiedza około 8.000 czytelników miesięcznie, którzy napisali już ponad 700 komentarzy do moich 100 artykułów. Jest tu naprawdę sporo pomocnej treści.


Jestem absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Wiedzę prawniczą zdobywałem w największych łódzkich kancelariach, a także w kancelariach rodzinnych. Pracowałem również jako autor i redaktor w Wydawnictwie Wiedza i Praktyka, gdzie tworzyłem serwis prawny dla przedsiębiorców oraz wydałem poradnik dotyczący sporządzania umów gospodarczych. Obecnie pracuję jako specjalista ds. VAT-u w międzynarodowej korporacji świadczącej usługi BPO. W wolnych chwilach publikuję artykuły, które można przeczytać m. in. na łamach magazynu Allegro oraz Biuletynu Euro Info, trenuję rugby w lokalnej drużynie lub oglądam filmy ulubionych reżyserów, jak np. wspomniany wyżej Krzysztof Kieślowski.

  

Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną:
Kliknij, żeby powiększyć